Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Przesłuchanie uczestników postępowania karnego - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Przesłuchanie uczestników postępowania karnego

Anna Luśnia
26.05.2023

W dniach 22-26 maja br. w Centrum Szkolenia Straży Granicznej odbyło się szkolenie specjalistyczne „Przesłuchanie uczestników postępowania karnego – poziom III”.

W pięciodniowym  szkoleniu uczestniczyli funkcjonariusze SG, którzy na co dzień wykonują zadania w pionie operacyjno-śledczym z Podlaskiego, Morskiego, Nadwiślańskiego, Nadbużańskiego, Bieszczadzkiego i Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.
Głównym celem kursu było usystematyzowanie oraz utrwalenie zdobytej dotychczas wiedzy w zakresie formalno-prawnych aspektów przesłuchania w odniesieniu do poszczególnych uczestników postępowania karnego. Ponadto, słuchacze nabyli umiejętności w praktycznym obszarze prowadzenia czynności procesowej przesłuchania. Szkolenie zostało przeprowadzone w oparciu o metody problemowe zapewniające aktywny udział słuchaczy w zajęciach, w tym liczne ćwiczenia w oparciu o wielowątkowe i zawiłe scenariusze przesłuchania.
Szkolenie przeprowadzili funkcjonariusze Zespołu Dochodzeniowo-Śledczego Zakładu Prawa i Kryminalistyki przy wsparciu psychologa W-MOSG oraz funkcjonariusza Placówki SG w Braniewie.

  • Przesłuchanie uczestników postępowania karnego
    Przesłuchanie uczestników postępowania karnego
  • Przesłuchanie uczestników postępowania karnego
    Przesłuchanie uczestników postępowania karnego
do góry