Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Kolejna edycja szkolenia „Operator Pojazdu Obserwacyjnego” - wersja Zeiss-Mercedes I za nami - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Kolejna edycja szkolenia „Operator Pojazdu Obserwacyjnego” - wersja Zeiss-Mercedes I za nami

Agata Strachel
16.10.2020

W terminie od 12 do 16 października br. Zespół Technicznej Ochrony Granicy Zakładu Granicznego Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, zrealizował trzecią w tym roku edycję kursu doskonalącego „Operator Pojazdu Obserwacyjnego” - wersja Zeiss-Mercedes.

Szkolenie jest adresowane do funkcjonariuszy granicznych jednostek organizacyjnych Straży Granicznej, którzy w ramach wykonywanych zadań w ochronie granicy państwowej, pełnią służbę z wykorzystaniem pojazdów obserwacyjnych. Obejmowało zagadnienia związane z poprawną obsługą optoelektronicznego systemu obserwacji dzienno-nocnej, w który wyposażony jest pojazd obserwacyjny.
Kurs realizowany był w ramach projektu szkoleniowego SG na rzecz bezpieczeństwa granic Unii Europejskiej współfinansowany ze środków programu operacyjnego Funduszu Bezpieczeństwa Wewnętrznego projekt PL/2019/PR/0070 "Pakiet szkoleniowy SG na rzecz bezpieczeństwa granic UE", Moduł III "Obsługa systemów ochrony perymetrycznej oraz urządzeń optoelektronicznych", część III.4. Szkolenia operatorów pojazdów obserwacyjnych).
Uczestnikami kursu funkcjonariusze Morskiego, Nadbużańskiego, Podlaskiego oraz Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG.

 

  • Kolejna edycja szkolenia „Operator Pojazdu Obserwacyjnego” wersji Zeiss-Mercedes I za nami
    Kolejna edycja szkolenia „Operator Pojazdu Obserwacyjnego” wersji Zeiss-Mercedes I za nami
  • Kolejna edycja szkolenia „Operator Pojazdu Obserwacyjnego” wersji Zeiss-Mercedes I za nami
    Kolejna edycja szkolenia „Operator Pojazdu Obserwacyjnego” wersji Zeiss-Mercedes I za nami
do góry