Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Szkolenie techniki jazdy - poziom zaawansowany - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Szkolenie techniki jazdy - poziom zaawansowany

Edward Milewski
20.12.2019

W dniach 17-18 grudnia 2019 r. instruktorzy z Centrum Szkolenia Straży Granicznej, zajmujący się szkoleniami z zakresu doskonalenia techniki jazdy, odbyli kurs ze szkolenia techniki jazdy – poziom zaawansowany na Torze Modlin, pod okiem profesjonalnych instruktorów.

Program szkolenia realizowany był na torze doskonalenia techniki jazdy i na torze sportowo -wyścigowym ośrodka w Modlinie. Szkolenie zakładało głównie zajęcia praktyczne, przeplatane z konsultacjami z instruktorami, które miały na celu doskonalić się w obszarze bezpiecznej jazdy. W tematyce pierwszego dnia szkolenia zawarte było stabilizowanie toru jazdy w poślizgach podsterownych i nadsterownych, hamowanie z omijaniem przeszkód oraz ocena funkcjonowania systemów bezpieczeństwa czynnego w pojeździe. Ćwiczenia te realizowanie były przy wykorzystaniu wielu pojazdów o różnej mocy silnika i układzie napędowym. W drugim dniu szkolenia uczestnicy ćwiczyli techniki szybkiego prowadzenia pojazdu po torze sportowo-wyścigowym w konfiguracji zakrętów o różnym promieniu.
 

  • Szkolenie techniki jazdy - poziom zaawansowany
    Szkolenie techniki jazdy - poziom zaawansowany
  • Szkolenie techniki jazdy - poziom zaawansowany
    Szkolenie techniki jazdy - poziom zaawansowany
do góry