Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Szkolenie w Bieszczadzkim Oddziale SG - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Szkolenie w Bieszczadzkim Oddziale SG

Edward Milewski
14.05.2018

W dniach 08-11 maja br. w Huwnikach, w Bieszczadzkim Oddziale SG, wykładowcy Zakładu Granicznego Centrum Szkolenia SG w Kętrzynie przeprowadzili szkolenie z zakresu jazdy pojazdami terenowymi SG.

Funkcjonariusze zostali przeszkoleni w zakresie obsługi i eksploatacji pojazdów marki Mitsubishi Pajero, zapoznani zostali z podstawowym wyposażeniem samochodu, jego obsługą oraz zasadami korzystania zalecanymi przez producenta pojazdu.

Równolegle realizowany był kurs doskonalący „Trening jazdy pojazdami terenowymi”. Funkcjonariusze w części praktycznej kursu, mogli ocenić swoje umiejętności i możliwości terenowe pojazdów. Ćwiczenia prowadzone były w trudnym, bieszczadzkim terenie, gdzie ćwiczone były podjazdy, zjazdy, jazda w trawersie, a także brodzenie i jazda w koleinach. Umiejętne dobieranie prędkości i właściwe stosowanie przełożeń skrzyni redukcyjnej, czyli wszystko to z czym na co dzień spotyka się kierowca, a co ma duże znaczenie w eksploatacji pojazdów służbowych. Ćwiczono również obsługę wyciągarki i sprzętu offroadowego będącego na wyposażeniu pojazdu.

 

 • hamowanie z wykorzystaniem ABS
  hamowanie z wykorzystaniem ABS
 • jazda w grząskim terenie
  jazda w grząskim terenie
 • jazdna w koleinach
  jazdna w koleinach
 • podjazdy i zjazdy z wykorzystaniem reduktora
  podjazdy i zjazdy z wykorzystaniem reduktora
 • przejazd ciekami wodnymi
  przejazd ciekami wodnymi
 • brodzenie
  brodzenie
do góry