W zajęciach, obok funkcjonariuszy Centrum uczestniczyli funkcjonariusze gospodarza spotkania - Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej, Państwowej Służby Granicznej Ukrainy, Służby Celnej, a także biegły Sądu Okręgowego w Rzeszowie ds. oceny i identyfikacji broni i amunicji.
Gości powitał Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG płk SG dr Piotr Patla w towarzystwie Dyrektora Izby Celnej w Przemyślu Jadwigi Zenowicz oraz Zastępcy Komendanta Placówki SG w Medyce kpt. SG Leszka Wójtowicza. Komendant Bieszczadzkiego Oddziału SG podkreślił szczególne znaczenie warsztatów w perspektywie wzmożonego ruchu podróżnych na granicy polsko-ukraińskiej w związku ze Światowymi Dniami Młodzieży. Warsztaty podzielono na część teoretyczną i praktyczną. Celem teoretycznej części szkolenia było zapoznanie uczestników z obecnie funkcjonującymi procedurami wdrażanymi w razie ujawnienia na granicy państwa niebezpiecznych przedmiotów, koordynacja działań między służbami, a także wymiana i przepływ informacji między nimi. W części praktycznej, zaprezentowano metodologię przeszukania pojazdów i budynków przez przewodników psów służbowych, oraz prowadzenie działań kontrolnych w zakresie ujawnienia nielegalnego przewozu przez granicę broni, amunicji i materiałów wybuchowych.
Aktualności
Warsztaty szkoleniowe dotyczące procedur postępowania w przypadku ujawnienia nielegalnego przewozu przez granicę broni, amunicji i materiałów wybuchowych
Edward Milewski
28.06.2016