Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Rok 2012. Drużyna siatkarska Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zwycięzcą Mistrzostw Straży Granicznej w Piłce Siatkowej - Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Siatkowej -

Nawigacja

Mistrzostwa Straży Granicznej w Piłce Siatkowej

Rok 2012. Drużyna siatkarska Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej zwycięzcą Mistrzostw Straży Granicznej w Piłce Siatkowej

07.12.2012

W trzecim dniu zmagań prowadzonych pomiędzy 11. drużynami siatkarskimi reprezentującymi oddziały i ośrodki szkolenia Straży Granicznej, po 25 rozegranych meczach w fazie eliminacyjnej, 5 rozegranych meczach w fazie rozstrzygającej, meczu o trzecie miejsce i najważniejszym finałowym meczu wyłoniony został zwycięzca – niepokonana drużyna Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej.

Inicjatorem i główny organizatorem Mistrzostw, które odbyły się w dniach 4-6 grudnia 2012 roku był Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej i Centrum Szkolenia Straży Granicznej im. Żołnierzy Korpusu Ochrony Pogranicza w Kętrzynie. Ich głównym celem była popularyzacja siatkówki i integracja społeczności naszej formacji. Rozgrywki prowadzone były w oparciu o regulamin opracowany na podstawie przepisów FIVB w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kętrzynie, a nad ich prawidłowym przebiegiem czuwał zespół sędziowski w składzie:
- Pani Mariola PIÓRKOWSKA - Przewodniczącą Kętrzyńskiego Stowarzyszenia Piłki Siatkowej SET Kętrzyn,
- Pan płk rez. SG Mirosław SZYNKOWSKI – miłośnik i promotor sportu, wielokrotny reprezentant i medalista Straży Granicznej w międzynarodowych zawodach sportowych (maratony, biathlon i triathlon),
- Pan mjr rez. SG Edward SZUDZICH - wielokrotny reprezentant Centrum Szkolenia SG w piłce siatkowej, oraz
- Pan mjr SG Dariusz SZYDŁOWSKI z Centrum Szkolenia SG.

Szczególnie dużo emocji dostarczyły widzom i sympatykom piłki siatkowej mecze fazy rozstrzygającej, jednak prawdziwa walka i emocje pojawiły się w meczu o trzecie miejsce na podium, w  którym stanęły naprzeciw siebie drużyny Warmińsko-Mazurskiego i Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej. Od samego początku prowadziła drużyna Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, a dwa wygrane z rzędu sety zapewniły III miejsce w Mistrzostwach.

O miano Mistrza Straży Granicznej w Piłce Siatkowej walczyły drużyny Nadodrzańskiego i Podlaskiego Oddziału SG, dając popis niezwykłej gry i walki o każdą piłkę. Po trzech rozegranych setach wynikiem 2:1 tytuł Mistrzowski wywalczyła drużyna Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej. Niewątpliwie to był dzień siatkarzy z Białegostoku.

Końcowa klasyfikacja II Mistrzostw Straży Granicznej w Piłce Siatkowej przedstawia się następująco:
Miejsce 1 - Podlaski Oddział Straży Granicznej w Białymstoku
Miejsce 2 - Nadodrzański Oddział Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim
Miejsce 3 - Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej
Miejsce 4 - Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu
Miejsce 5 - Sudecki Oddział Straży Granicznej w Kłodzku
Miejsce 6 - Nadbużański Oddział Straży Granicznej w Chełmie
Miejsce 7 - Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie
Miejsce 8 - Morski Oddział Straży Granicznej w Gdańsku
Miejsce 9 - Nadwiślański Oddział Straży Granicznej w Warszawie
Miejsce 10 - Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie
Miejsce 11 - Śląski Oddział Straży Granicznej w Raciborzu
 
Najlepszym zawodnikiem Mistrzostw został Pan sierż. sztab. SG Paweł Lorentowicz z Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej.

Oficjalne zakończenie rozgrywek połączone z wręczeniem pucharów i wyróżnień było ukoronowaniem Mistrzostw i niezwykłych zawodników. Wręczenia pucharów ufundowanych przez Niezależny Samorządny Związek Zawodowy Funkcjonariuszy Straży Granicznej dokonał Wiceprzewodniczący Związku Pan kpt. SG Marcin KOLASA. Przewodniczącemu w ceremonii wręczania pucharów i statuetek towarzyszył, w zastępstwie Komendanta Centrum Szkolenia SG, Pan ppłk SG Andrzej SIKORSKI oraz Wiceprzewodniczący NSZZ FSG Pan st. chor. szt. SG Piotr GRABOWSKI. Wiceprzewodniczący NSZZ FSG Pan Marcin Kolasa podziękował w imieniu organizacji wszystkim uczestnikom za wspaniałą atmosferę, która towarzyszyła zmaganiom w czasie Mistrzostw. Podkreślił, że z podziwem i satysfakcją obserwował dzisiejsze mecze finałowe oraz docenia znaczenie spotkań prowadzonych w duchu fair play. Na zakończenie życzył zawodnikom bezpiecznego powrotu do domu.

Żegnając wspaniałe drużyny i gości Pan ppłk SG Andrzej Sikorski wyraził nadzieję, że kończące się dziś Mistrzostwa dostarczyły wszystkim uczestnikom oraz widzom i sympatykom piłki siatkowej wielu pozytywnych wrażeń i emocji, a te krótkie chwile pobytu na ziemi kętrzyńskiej i w Centrum Szkolenia Straży Granicznej na długo pozostaną w pamięci uczestników. 
 
Foto: A. Śnieżko / T. Burbo / J.Ogrodowczyk

do góry