Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Szkolenie na rzecz funkcjonariuszy Socjalistycznej Republiki Wietnamu - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Szkolenie na rzecz funkcjonariuszy Socjalistycznej Republiki Wietnamu

Agata Strachel
11.10.2021

W dniach 27 września - 07 października 2021 r. w Centrum Szkolenia Straży Granicznej przebywała grupa funkcjonariuszy Departamentu do Spraw Imigracji Ministerstwa Bezpieczeństwa Publicznego Socjalistycznej Republiki Wietnamu.

Członkowie delegacji uczestniczyli w szkoleniu, którego celem jest wypracowanie i doskonalenie technik i taktyk interwencji, niezbędnych do wykonywania zadań  z zakresu bezpieczeństwa w komunikacji lotniczej. Szkolenie obejmowało zagadnienia związane z deportowaniem osób oraz podejmowaniem interwencji wobec osób zagrażających bezpieczeństwo lotu lub zakłócającej porządek na pokładzie statku powietrznego.
Była to pierwsza edycja tego typu szkolenia w tym roku, druga przewidziana jest do realizacji w dniach 11-21 października 2021 r. Szkolenie realizowane jest w ramach projektu nr 2/9-2018/BK-FAMI Wzmocnienie współpracy z Państwami Członkowskimi oraz Państwami Trzecimi w zakresie identyfikacji i powrotów – część II.  Stanowi kontynuację działań mających na celu wspieranie służb i instytucji Wietnamu w zarządzaniu procesami migracyjnymi.
Uczestnicy szkolenia wysoko ocenili tematykę, zakres oraz organizację szkolenia.

 

 

  • Szkolenie na rzecz funkcjonariuszy Socjalistycznej Republiki Wietnamu
    Szkolenie na rzecz funkcjonariuszy Socjalistycznej Republiki Wietnamu
do góry