Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Konsultacje z języka rosyjskiego dla placówek Straży Granicznej - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Konsultacje z języka rosyjskiego dla placówek Straży Granicznej

Edward Milewski
02.01.2020

W okresie od września do grudnia 2019 r. w Placówkach Straży Granicznej w Bezledach, Grzechotkach oraz Barcianach odbyły się konsultacje w zakresie języka rosyjskiego, które przeprowadzili wykładowcy Zespołu Języków Obcych Zakładu Ogólnozawodowego CSSG.

Grupa docelowa obejmowała głównie funkcjonariuszy pierwszej linii kontroli placówki SG w Bezledach (4 spotkania), Grzechotkach (3 spotkania) oraz funkcjonariuszy PSG w Barcianach (2 spotkania).Konsultacje miały na celu uzyskanie informacji na temat zasobu leksykalnego w zakresie języka branżowego oraz rozpoznanie potrzeb odnośnie nauki języka rosyjskiego wśród funkcjonariuszy. Ponadto prowadzono symulowane konwersacje w języku rosyjskim,  podano poprawne wyrażenia, używane podczas kontroli granicznej oraz przełumaczono zwroty, niezbędne podczas konwersacji z podróżnymi w sytuacjach niestandardowych.

 

  • Konsultacje z języka rosyjskiego dla placówek Straży Granicznej
    Konsultacje z języka rosyjskiego dla placówek Straży Granicznej
do góry