Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Sukces reprezentacji Centrum Szkolenia Straży Granicznej - Aktualności

Aktualności

Sukces reprezentacji Centrum Szkolenia Straży Granicznej

Edward Milewski
09.07.2019

7 lipca 2019 roku w nadmorskim Jarosławcu odbyły się Mistrzostwa Straży Granicznej w Biegu przełajowym na dystansie 15 km, które rozgrywane były w ramach XXIX Międzynarodowego Biegu po Plaży.

Do sportowych zmagań z wymagającą trasą oraz silnym wiatrem stanęło ponad 600 zawodniczek i zawodników z Polski oraz zagranicy, w tym 42 funkcjonariuszy Straży Granicznej, reprezentujących jednostki organizacyjne SG.

W mocnej stawce  biegaczy sukces odniosła reprezentacja Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie. W klasyfikacji drużynowej zespół w składzie: kpt. SG Piotr Witkowski, st. chor. szt. SG Andrzej Luśnia i chor. szt. SG Grzegorz Mandywel wywalczył wicemistrzostwo Straży Granicznej, ustępując jedynie doświadczonym i doskonale dysponowanym reprezentantom Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SG. Na trzecim miejscu podium stanęła drużyna Bieszczadzkiego Oddziału SG.

Także w klasyfikacji indywidualnej reprezentanci CSSG pokazali bardzo dobrą dyspozycję biegową. W klasyfikacji kobiet mł. chor. SG Irmina Sikora – Kołodziej zajęła I miejsce, natomiast st. chor. szt. SG Andrzej Luśnia wywalczył II lokatę wśród mężczyzn.