Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Funkcjonariuszka na medal - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Funkcjonariuszka na medal

Katarzyna Kamińska
31.05.2017

Tytułem Mistrzyni Świata wywalczonym w zawodach World Kettlebell Grand Prix Series 2017 może pochwalić się słuchaczka Centrum Szkolenia Straży Granicznej szer. Dominika Raczyńska.

W dniach 26-27 maja 2017 r. Pani Dominika Raczyńska była uczestnikiem międzynarodowych zawodów sportowych World Kettlebell Grand Prix Series 2017 - White Nights 2017 w Sankt Petersburgu gdzie wywalczyła I miejsce w swojej kategorii wagowej oraz otrzymała statuetkę dla najlepszej zawodniczki turnieju Kettelbell Sport. Kategoria, w której wywalczyła zwycięstwo to senior do 68 kg w 2x16 kg w długim cyklu na odważnikach Kettelbell.
Reprezentantka Klubu Kettellbell Olsztyn konkurowała z zawodniczkami z Rosji, Białorusi oraz Litwy, które w ostatecznym rozrachunku okazały się dla Niej zbyt słabe.

Słuchaczka szkolenia podoficerskiego, która w mistrzostwach świata w Sankt Petersburgu występowała indywidualnie, wielokrotnie reprezentowała Centrum Szkolenia Straży Granicznej w zawodach sportowych wspierając reprezentację ośrodka szkolenia. W marcu br. była członkiem drużyny Centrum i reprezentowała nas w narciarstwie biegowym na Biegu Piastów  w Jakuszycach (Centrum zajęło wówczas VIII miejsce), a w kwietniu uczestniczyła w III Mistrzostwach Straży Granicznej w Kolarstwie Górskim w Przemyślu, gdzie Centrum wywalczyło III miejsce (Pani Dominika Raczyńska uplasowała się indywidualnie na 5 lokacie wśród kobiet).
Oprócz licznych osiągnięć sportowych Pani Dominika legitymuje się wyższym wykształceniem oraz studiami podyplomowymi na dwóch kierunkach. Jest też profesjonalnie wykształconym ratownikiem medycznym, a dodatkowo ratownikiem wodnym. Posiada liczne, niestandardowe zainteresowania i niezwykłą pogodę ducha.
Komendant Centrum Szkolenia SG płk SG Roman Łubiński wraz z Komendantem Pododdziałów Szkolnych CSSG ppłk. SG Dariuszem Szydłowskim pogratulowali funkcjonariuszce osiągnięć sportowych.

Na co dzień funkcjonariuszka pełni służbę w jednej z placówek Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej.