Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie III Mistrzostwa Straży Granicznej w Kolarstwie Górskim - Aktualności

Aktualności

III Mistrzostwa Straży Granicznej w Kolarstwie Górskim

Edward Milewski
05.05.2017

29 kwietnia 2017 roku w Przemyślu odbyły się Mistrzostwa Straży Granicznej w Kolarstwie Górskim.

Zawody te rozgrywane były w ramach Maratonu Twierdzy Przemyśl, wchodzącego w cykl prestiżowych wyścigów rowerowych CYKLOKARPATY, odbywających się w południowo-wschodniej Polsce. Na linii startu zawodów stanęło ponad 600 zawodników, wśród których znalazło się kilkudziesięciu reprezentantów Straży Granicznej. Uczestnicy maratonu rowerowego musieli zmierzyć się z trudną i wyczerpującą trasą o łącznej długości 46 km.
W klasyfikacji drużynowej Straży Granicznej miłą niespodziankę sprawiła reprezentacja Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie, która pewnie wywalczyła III miejsce. Drużyna Centrum Szkolenia SG wystąpiła w składzie:
- kpt. SG Piotr Witkowski,
- chor. szt. SG Grzegorz Mandywel,
- szer. SG Dominika Raczyńska.

Warto podkreślić także wysokie lokaty indywidualne reprezentantów kętrzyńskiego ośrodka, bowiem kpt. SG Piotr Witkowski w klasyfikacji funkcjonariuszy Straży Granicznej zajął 4 miejsce, a szer. SG Dominika Raczyńska uplasowała się na 5 pozycji wśród kobiet.
Po zakończeniu maratonu rowerowego medale, dyplomy i pamiątkowe statuetki wręczał zwycięzcom  i uczestnikom zawodów Komendant Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej płk SG Robert Rogoz.