Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Kolejne przedsięwzięcie szkoleniowe w ramach programu Leonardo da Vinci - Aktualności

Nawigacja

Aktualności

Kolejne przedsięwzięcie szkoleniowe w ramach programu Leonardo da Vinci

17.10.2012

15 października 2012 roku rozpoczęło się tygodniowe szkolenie merytoryczno-metodyczne z zakresu analizy transakcyjnej dla 5 obecnych trenerów TRUS z Centralnego Ośrodka Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie (2 osoby) oraz z Centrum Szkolenia Straży Granivznej w Kętrzynie (3 osoby), uczestników projektu „Trener transakcyjny – warsztat praktycznego stosowania analizy transakcyjnej w pracy z grupami szkoleniowymi Straży Granicznej” Nr 2012-1-PL1-LEO03-27918 w ramach programu „Uczenie się przez całe życie” Leonardo da Vinci. Prowadzącą szkolenie jest Pani Katarzyna Balcerkiewicz – dyrektor oraz trener Pracowni Psychologicznej „Spotkanie” z Poznania.

Jest to pierwsze przedsięwzięcie szkoleniowe dla obecnych trenerów w ramach projektu. Głównym celem szkolenia jest pogłębienie wiedzy z zakresu analizy transakcyjnej (AT) oraz doskonalenie umiejętności trenerskich. Zastosowane metody pracy pozwolą nie tylko na podniesienie kwalifikacji ale także na rozwój osobisty. Kolejnym etapem będą warsztaty w listopadzie, które zostaną również przeprowadzone przez psychologa – specjalistę z zakresu analizy transakcyjnej z Pracowni Psychologicznej „Spotkanie”. Podczas warsztatów nacisk położony będzie m.in. na aspekty związane z warsztatem pracy trenera AT oraz pracą w formie team teaching, a wezmą w nich udział oprócz obecnych trenerów TRUS także przyszli trenerzy, którzy odbyli już pierwsze szkolenie w ramach projektu we wrześniu. Ostatnim etapem projektu będzie tygodniowa wymiana doświadczeń w grudniu z trenerami TRUS z Policji Federalnej Niemiec – instytucji partnerskiej w projekcie – w ośrodku szkoleniowym w Niemczech, w miejscowości Bad Düben.

Celem projektu jest podniesienie kompetencji trenerskich z zakresu analizy transakcyjnej oraz doskonalenie warsztatu trenerskiego obecnych trenerów TRUS, a także wyszkolenie nowej grupy trenerów, którzy w przyszłości będą prowadzić szkolenia z zakresu umiejętności społecznych w ramach doskonalenia lokalnego w swoich macierzystych jednostkach. Wyszkolenie grupy nowych trenerów TRUS przełoży się na łatwiejszy dostęp funkcjonariuszy i pracowników Straży Granicznej do zajęć z zakresu przedmiotowej problematyki. Kompetencje nabyte w wyniku szkoleń planowanych do realizacji w ramach doskonalenia lokalnego, będą wykorzystywane przez kadrę Straży Granicznej w codziennej służbie/pracy. Rozwój kompetencji społecznych wśród funkcjonariuszy i pracowników formacji stanowić będzie wartość dodaną projektu i wpłynie na poprawę efektywności relacji na gruncie służbowym.

do góry