Straż Graniczna Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie Szkolenie służb granicznych i celnych Kosowa - Aktualności -

Nawigacja

Aktualności

Szkolenie służb granicznych i celnych Kosowa

Wojciech Wróbel
02.02.2018

W dniach 22-26 stycznia 2018 r. w stolicy Kosowa, Prisztinie, dwóch funkcjonariuszy Centrum Szkolenia Straży Granicznej w Kętrzynie przeprowadziło szkolenie specjalistyczne z zakresu kontroli skrytek w pojazdach osobowych, ciężarowych i autokarach.

Szkolenie zorganizowane było przez Ambasadę USA w Warszawie w ramach programu Kontrola Transportu i Bezpieczeństwo Granic (EXBS), który wspólnie z kętrzyńskim ośrodkiem szkolenia realizowany jest na półwyspie bałkańskim od kilku lat.
W szkoleniu uczestniczyło 18 funkcjonariuszy Służby Celnej i Policji Granicznej Republiki Kosowa, a jego głównym celem było przygotowanie funkcjonariuszy do sprawnego realizowania zadań służbowych w zakresie kontroli przestrzeni konstrukcyjnych środków transportu przekraczających granicę państwową w przejściach granicznych. Prezentowane treści teoretyczne były wzbogacone realizacją szeregu ćwiczeń praktycznych, polegających na przeszukaniu przestrzeni konstrukcyjnych różnych rodzajów środków transportu.

 • Zajęcia teoretyczne na sali wykładowej Zajęcia teoretyczne na sali wykładowej
  Zajęcia teoretyczne na sali wykładowej
 • Zajęcia praktyczne -przeszukanie samochodu Zajęcia praktyczne -przeszukanie samochodu
  Zajęcia praktyczne -przeszukanie samochodu
 • Zajęcia praktyczne -przeszukanie autokaru Zajęcia praktyczne -przeszukanie autokaru
  Zajęcia praktyczne -przeszukanie autokaru
 • Zajęcia praktyczne -przeszukanie autokaru (2) Zajęcia praktyczne -przeszukanie autokaru (2)
  Zajęcia praktyczne -przeszukanie autokaru (2)
 • Zdjęcie zbiorowe uczestnikow szkolenia i przedstawicieli Ambasady USA Zdjęcie zbiorowe uczestnikow szkolenia i przedstawicieli Ambasady USA
  Zdjęcie zbiorowe uczestnikow szkolenia i przedstawicieli Ambasady USA
do góry